• Mecidiyeköy, Fulya Mahallesi, Büyükdere Cd. No:56 Daire:10, 34387 Şişli/İstanbul

Sabit Protezler

Sabit Protezler

Protetik Diş Tedavisi bölümümüzde; bozulan, eksilen, kaybolan işlev, estetik, rahatlık ve sağlığı yeniden kazandırmak amacıyla, dişlerin eksilen kısımları uygun maddelerle doldurulur.

Protetik Diş Tedavisi bölümümüzde; bozulan, eksilen, kaybolan işlev, estetik, rahatlık ve sağlığı yeniden kazandırmak amacıyla, dişlerin eksilen kısımları veya bir ya da daha fazla eksik dişi ve ilgili eksik dokular uygun maddelerle doldurulur. Diş protezleri temel olarak sabit protezler ve hareketli protezler olarak ikiye ayrılır.

Sabit protezler; doğal dişler, diş kökleri veya dental implantlar üzerine hekim tarafından yapıştırılan, hasta tarafından çıkarılmayan protezlerdir.  

 Kliniğimizde Uygulanan Tedavi Hizmetleri

Sabit protez uygulamasının hareketli protez uygulamasına göre daha yaygın olarak tercih edildiğini dile getirmemiz gerekiyor. Bu sayede hastanın her türlü diş ve diş eti rahatsızlıklarını önlemede gerçekten de etkili olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Nasıl Uygulanır?

Diş ölçüleri alındıktan sonra uygun görülen kalıp porselen kaplama, zirkonyum ve diğer metal alaşım malzemelerle sabit kalacak şekilde diş etine eklenir. Bu sayede tamamen doğal bir görünüm ve estetik diş tedavisi elde edilmiş olur.

Sabit protez uygulaması protetik diş tedavisi uygulamaları içerisinde gerçekten de en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkar. Bu sayede her açıdan sağlık sorunlarının oldukça kısa süre içerisinde ortadan kaldırılması olanaklı kılınır. Bu da her açıdan dikkat çeken nokta olarak kendini göstermeye devam eden nitelik olarak üzerinde durulması gereken noktadır.

  • Kuron
  • Köprü
  • Adeziv köprü
  • Teleskop kuron
  • İmplant protez

başlıca sabit protez uygulamasında karşımıza çıkan tedavi yöntemlerini oluşturmaktadır.

Bütün bu tedavi yöntemlerinde ortak amaç diş etinin diş dokusuyla uyumunu sağlayarak dişteki deformasyonların tamamen kalıcı bir şekilde giderilmesini sağlamak olarak özetlenmelidir. Bu yöntemlerimiz sayesinde hastalarımız eski günlerdeki sağlığına kavuşacak.

 

Kuron Protez Uygulaması

Genellikle tek diş kayıpları için uygulanan sabit protez uygulaması olarak tercih edilmektedir.

Dişten ölçü alınır ve uygun model hazırlanması için uzman hekime gönderilir.

Uzman hekim incelemesi sonucunda porselen veya akrilik kaplama yöntemlerinden herhangi birisiyle estetik diş hekimliği tedavisi olarak tercih edilir.

 

Köprü Protez Uygulaması

Genellikle birden fazla yaşanan diş kayıplarında tercih edilen cerrahi müdahaledir.

Dişlerden ölçü alındıktan sonra uzman hekim tarafından porselen kaplama protez uygulamasına geçilir.

Ayrıca diş eksikliği veya diş ayrıklığı gibi sıkça yaşanan sorunların tedavi altına alınması amacıyla da tercih edilen yöntem olduğunu kesinlikle dile getirmemiz gerekir.

 

Adeziv Köprü Protez Uygulaması

Ön diş eksikliklerinde adeziv ya da bilinen diğer adıyla maryland köprü tedavisi uygulanır.

Diş eksikliği için öncelikle her iki yandaki ön dişler kesilerek yüzeysel olarak destek sağlandıktan sonra uygulanan cerrahi yöntemdir.

Bu yöntem sayesinde hastanın ön diş eksikliği sorunlarına karşı kesin tedavi uygulanarak her açıdan tıbbi yöntem olarak karşımıza çıkmaya devam eder. Ortada duran tüm bu özellikleri neticesinde günümüzde yaygın olarak uygulanmaya devam edildiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekir.

 

Teleskop Kuron Protez Uygulaması

Eğri, çarpık veya aşırı derecede uzun deforme dişlerin tedavisinde tercih edilir.

İç içe teleskop kuron uygulaması yapılarak eğri ve çarpık dişlerin tedavi altına alınmasında yaygın olarak kullanılır. Bu sayede hastanın çok kısa sürede gerçekten de 21. yüzyılın tıbbi imkanları dikkate alınarak her açıdan tedavi altına alınması olanaklı kılınmaktadır. Ortada duran tüm bu özelliklerine yer verildiği zaman her açıdan teleskop kuron uygulamasının da son derece önde gelen sabit protez yöntemlerinden birisi olduğunu dile getirmemiz gerekir.

 

Implant Protez Uygulaması

Günümüzde sıkça karşı karşıya kalınan protetik diş tedavisi uygulamasından birisi implant protez olarak bilinmektedir. Implant titanyum elementinden oluştuğu için dişlerin daha sağlam ve de daha doğal olmasına olanak tanır. Ortada duran bu özellik dile getirildiği zaman gerçekten de protez uygulamasına dayanarak sıkça tercih edilen yöntemlerden biri olmaya devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekir. Bu da her açıdan önem teşkil eden nitelik olarak karşımıza çıkıyor.

Değişik nedenlere bağlı oluşan diş ve diş eti rahatsızlıklarının implant destekli protezle tedavi altına alınmasıdır.

Diş çürümesi, ayrık veya çarpık diş, diş eksikliği gibi durumlarda uygulanan tedavi yöntemidir.

Implant protezin ayırıcı özelliği titanyuma dayanan tedavi yöntemi olarak daha sağlıklı ve daha doğal estetik görünüş elde edilmesini mümkün kılmasıdır.

Nasıl Uygulanır?

Çene kemiğine yerleştirilen titanyum köklerle kök elde edilir. Bu sayede doku dostu titanyum elementi sayesinde eskisi kadar sağlıklı ve eskisi kadar doğal diş görünümü elde etmemiz her halükarda mümkün olacaktır. Bu da her açıdan hastaların kendilerini her zaman olduğu gibi sağlıklı ve de mutlu hissetmesini sağlayan özellik olarak karşımıza çıkar.

Hastalarımıza yönelik olarak yürüttüğümüz bütün bu tedavi yöntemleri sayesinde 21. yüzyıl tıbbi olanakları esas alınarak her zaman sağlıklı ve mutlu gülüşler elde etmek amaçlanmaktadır. Bunun için 1 hafta (7 gün) süre zarfında gerçekleştirmiş olduğumuz protetik diş tedavisi seanslarımızla hastalarımızın kısa sürede iyileşmesini amaçlıyoruz. Böylelikle hastalarımızın çağın bütün olanaklarından yararlanarak çeşitli nedenlere maruz kalarak kaybettiği dişlerinin yeniden kazandırılması mümkün kılınmaktadır. Bu da sağlıklı diş ve diş eti için gereken önemi bir kere daha ortaya koyması açısından dikkat çeker. Kurumsal olarak alanında uzman estetik diş hekimliği uzmanlarımızdan ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.