• Mecidiyeköy, Fulya Mahallesi, Büyükdere Cd. No:56 Daire:10, 34387 Şişli/İstanbul

All on 4 ve All on 6 İmplant Tedavisi

image

All on 4 ve All on 6 İmplant Tedavisi

“All on” prosedürü ile diş implantları, çene kemiğine daha fazla kaplama sağlayan bir açıyla çene kemiğine yerleştirilir ve yerine yeni dişler yapıştırılır.

Geleneksel tam ağız rekonstrüksiyonu ile, geçmişte dişhekimlerinin eksik dişlerin değiştirilmesi için yeterli temeli sağlamak için ark başına 8 ila 10 diş implantı kullanması gerekirdi. “All on” prosedürü ile diş implantları, çene kemiğine daha fazla kaplama sağlayan bir açıyla çene kemiğine yerleştirilir ve yerine yeni dişler yapıştırılır.

 

All on Four Dental İmplant

All-on-4 dental implant teknolojisi, 2003 yılında Amerikan-İsviçreli Nobel firmasının patentli bir gelişimidir . Bu, greftleme ve sinüs kaldırma olmaksızın ark başına dört implant yerleştirmeyi içerir: iki ön alan dikey implant ve iki arka alan açılı implant. Açılı implantlar sayesinde stabil protetik kuvvet dağılımı sağlanabilir.

 

All-on-4 ve all-on-6 diş implantları arasındaki en net fark, ağza yerleştirilen implant sayısıdır. Sahip olduğunuz implant sayısı arttıkça, çene kemiğiniz için daha fazla güç ve stabilite sağlanır. Çenenize yerleştirilen her diş implantı, implante edildiği kemiği güçlendirmeye yardımcı olur. Dişleriniz aslında görünmeyen bir amaca hizmet eder: Çenedeki kemiklerin sabit kalmasına yardımcı olurlar. Dişler olmayınca çene kemikleri bozulmaya başlar. Bu nedenle bazen uzun süre protez kullanan kişiler protezlerini çıkarırken çenelerinde çökük gibi görünebilir. Bu, insanları olduklarından çok daha yaşlı gösterebilir. Kişilere diş implantı yaptırıldığında çene kemiği uyarılır ve gücünü koruyarak bu çökük görünümün önüne geçilir.

 

All on Six Dental İmplant

Hepsi bir arada diş implantları, protez diş arkı için daha güçlü, daha stabil bir temel sağlayarak daha uzun süreli, daha rahat bir gülümseme sağlar. Isırma ve çiğneme mekaniği, ek stabilite ve daha eşit basınç dağılımı göz önüne alındığında, protez arkınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir. Ancak All-on-6 her zaman all-on-4'ten daha iyi bir prosedür değildir. İlave iki diş implantının basıncına dayanacak yeterli kemik gücüne sahip olmayan hastalar, All-on-4 diş implantları prosedüründen daha fazla fayda görebilir. Hangi seçeneğin sizin için daha iyi olduğuna karar vermenin en iyi yolu, tam bir konsültasyon ve çene kemiğinizin muayenesi yapıldıktan sonra  konuşmaktır .