• Mecidiyeköy, Fulya Mahallesi, Büyükdere Cd. No:56 Daire:10, 34387 Şişli/İstanbul

1 Günde İmplant & İmmediat İmplant

image

1 Günde İmplant & İmmediat İmplant

Diş çekilmesinin ardından aynı seansta konulan implanta, immediat implant denir. Bu tedavide diş çekilince oluşan yuva implanta göre düzeltilip hemen implant koyulur.

Tek seansta (aynı seansta) implant / immediat(hemen) implant ve protez nedir?

Diş çekilmesinin ardından aynı seansta konulan implanta, immediat implant denir. Bu tedavide diş çekilince oluşan yuva implanta göre düzeltilip hemen implant koyulur. Burada dikkat edilecek husus çekilecek dişin etrafındaki kemikte apse veya kemik erimesi gibi kemik hastalığı bulunmamalıdır. immediat implantın avantajı, hastaya süre kazandırmaktır. Böylece daha erken protez yapılabilir. 3 ay beklenmeden yapılan üst protezin (immediat protez) yapıldığı durumlar çok kısıtlıdır, bu her zaman her hasta için mümkün değildir. immediat protez implant yapıldıktan sonra yapılır ve takılır fakat bu dişe çiğneme yaptırılmaz. Hekim bu dişi kısa bırakır ve hastaya ciddi tavsiyelerde bulunur. Eğer bu dişin üzerine ilk 3 ay boyunca yük gelirse implant başarısız olabilir. Yani özet olarak immediat protez çiğneme yapmaz sadece görüntü olsun diye yapılır.

  

Diş Çekildikten Sonra Hemen İmplant Uygulanır Mı?

 

Diş çekimi yapıldıktan sonra bazı hastalarda dişte yahut çevre dokularında enfeksiyon görülebilir. Bu gibi durumlarda diş çekiminden hemen sonra implant uygulaması uygun görülmez ve implant uygulaması başka bir tarihte yapılır. Ancak diş çekim işleminden sonra herhangi bir enfeksiyon oluşmadığı takdirde hemen akabinde implant uygulamasına başlanabilir. Diş doktorunuz işlemlerden önce ağız için röntgeninizi çekip muayene eder. Bu aşamadan sonra diş çekiminden sonra implantın uygulanıp uygulanmayacağı diş doktorunuz